Координатор на проекта за 24-месечния проект „Всички заедно“ е Германия, партньори са Германия, България, Румъния и Англия.
Проектът “All together” стартира в началото на учебна година 2019/2020г. в 136 ОУ „Любен Каравелов“. Той изцяло е ориентиран към деца и ученици в неравностойно положение. Дейностите по проекта са обвързани с различните модели на взаимодействие и комуникация в образователната среда на детето. Разглеждат се специфични техники и модели за работа с деца и ученици със специални потребности развиващи когнитивните процеси, комуникацията, социализацията.
Първа среща - Ибенбюррен Германия 25.11 - 29.11 2019 година
- Вторник, 26.11.2019
- Училищна обиколка Janusz-Korczak-Schule, Сграда на средното училище, Uffeln
- Подробно представяне на основните педагогически концепции на Януш-Корчак-Шуле
- Организационни аспекти
- Посещение на музей „Draiflessen”
- Посещение на anSchub: Алтернативен фермерски проект за ученици, които не могат да учат в класните стаи по конвенционален начин, ръководен от Janusz-Korczak-Schule
- Работа по LTT- заглавие „Взаимоотношения между персонала“
- Обучение за е-туининг с треньор Даниела Браун
- Училищна обиколка Януш-Корчак-Шуле, Сграда на основното училище, Обмен с учители по проекти и социални работници
- Работа по LTT- заглавие „Взаимоотношения между персонала“







Дейности P1 и P2
Създадохме екип по проекта и запознахме всички участници с неговите основни цели и идеи,водехме активна комуникация с партньорите в различни социални мрежи и започнахме подготовка за първата ни проектна среща.
Проведохме анкета с педагогическия персонал във връзка с подготовка за представянето ни на С1,на тема Взаимоотношенията „учител-учител”.
Дейности P3 - P7








Втора среща – Орадея Румъния 24.02 – 20.02 2020 година
Вторник, 25.02.2020г
Първият ден от програмата за обучение включваше:
- художествена програма, предлагана от децата за отбелязване на събитието
- посетете училището и неговите съоръжения
- създаването на пъзела „Пъзел + Всичко“ чрез техниката Пано-рисуване, която събра фрагменти от творби на деца от всички училища-партньори,
- оценка на промените, направени във всяко училище по отношение на подобряването на отношенията „учител-учител“
- представяне на нови начини за засилване на връзките „учител-ученик“ в училищата за гости.
Обучение в блога – Томас Восман
Адрес: all-together-blog.eu
Сряда, 26.02.2020г
Денят беше посветен на музикотерапията, като средство за укрепване на връзките „учител-ученик“ с деца със специални образователни потребности и извън тях.
Гостите участваха в занимание по музикотерапия, последвано от интерактивен уъркшоп.
Следващата дейност беше съвместна работилница за създаване на различни ударни инструменти, които могат да се използват по време на сесията с музикална терапия.
Денят завърши с сесия за оценка.
Четвъртък, 27.02.2020г
Денят беше посветен на сензорното плуване като начин за укрепване на връзките ученик / учител.
Първата част от дейността беше посветена на запознаване на партньорите с теоретични представи за този иновативен метод и преследваните цели: подобряване на отношенията дете-терапевт / учител, развиване на доверие в учител / терапевт, самочувствие, двигателно развитие, ориентиране към различна среда (вода), невросензорна стимулация. През втората част на деня гостите наблюдаваха демонстративно сензорно занимание по плуване. За безпроблемното протичане на заниманията, които се провеждат в басейна на хотел Maxim Oradea, преподавателите бяха подкрепени от студентите-доброволци от Факултета по география, туризъм и спорт, катедрата по физическо възпитание, спорт и физикална терапия към Университета в Орадя.
Дейности P8
На 07.05.2020г. проведохме важна онлайн среща с партньорите във връзка с уточняване на работата по проекта и вземане нарешение за удължаване на проектното време.